Aktualnosci

20.07.2020
Wskaźnik rzetelności polskich przedsiębiorstw: Opolszczyzna rzetelna, a Górny Śląsk nie
Rzetelność można definiować na wiele sposobów, ale bez wątpienia to, czy ktoś płaci terminowo za towary i usługi, jest istotnym kryterium oceny solidności. Rzetelna Firma w oparciu o dane Krajowego Rejestru Długów sprawdziła rzetelność polskich firm. Tegoroczny wskaźnik rzetelności polskich przedsiębiorstw pokazuje pewne zmiany co do terminowości w regulowaniu faktur w porównaniu z zeszłym rokiem. W 2019 r. najwyższym wskaźnikiem rzetelności szczyciły się firmy z województwa podkarpackiego, lubelskiego i opolskiego. Dziś lubelskie spadło z podium, a firmy z Opolszczyzny zajęły pierwsze miejsce. Na podium stanęły także przedsiębiorstwa z Podlasia i Podkarpacia.
21.06.2020
III Krajowy Kongres Forów Skarbników
Jak w prosty sposób zmobilizować dłużnika do uregulowania zobowiązań i co daje gminom współpraca z Krajowym Rejestrem Długów - to wszystko, a nawet więcej można było usłyszeć podczas III Krajowego Kongresu Forów Skarbników, na którym poruszano ważne sprawy dla gmin, w tym sposoby na odzyskiwanie należności.
04.03.2020
Zadłużenie wobec miast i gmin – raport Krajowego Rejestru Długów
Już ponad 776 tys. osób fizycznych i firm zalega z opłatami gminom, powiatom, a także spółkom publicznym. Łączna suma tych zobowiązań finansowych to ponad 15,7 mld zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Jak gminy mogą radzić sobie z nierzetelnymi płatnikami, po jakie instrumenty sięgać, by skutecznie odzyskiwać należności – o tym wszystkim piszemy w najnowszym raporcie KRD „Zadłużenie wobec miast i gmin”.Zapraszamy do lektury!
15.10.2019
Giżycki samorząd chroni PESEL-e mieszkańców
Giżycki samorząd uczestniczy w inicjatywie Samorząd na Plus pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Gminie zależy na bezpieczeństwie mieszkańców miasta, dlatego wszystkim udostępnia usługę ChronPESEL.pl, która chroni przed skutkami kradzieży danych osobowych.
26.08.2019
Nowe Miasteczko dba o mieszkańców
Nowe Miasteczko w województwie lubuskim doskonale wie, jak zadbać o swoich mieszkańców. Dzięki umowie gminy z KRD mogą oni za darmo chronić swoje dane.
26.06.2019
Władze gminy Zduny chronią PESEL-e mieszkańców
Każdego dnia w Polsce dochodzi do wyłudzeń na skradzione dane. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odnotowano 5,6 tys. takich prób wyłudzenia pieniędzy. Średnia kwota zaciągniętego kredytu na skradzione dane to 32 tys. zł. Oszuści zaciągają pożyczki i kredyty, posługując się cudzymi numerami PESEL i podrobionymi dowodami osobistymi. Niestety, w takiej sytuacji obowiązek spłaty niechcianych długów spada na właściciela danych, a złodzieje często pozostają bezkarni.
31.05.2019
Władze Makowa Mazowieckiego nawiązały współpracę z KRD
Dotychczas gmina samodzielnie zmagała się z problemem zadłużenia wśród mieszkańców. Teraz każda osoba, która zalega z opłatami wobec miasta i gminy Maków Mazowiecki, musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami wpisania do KRD.
28.02.2019
Wyszków podpisał umowę z Krajowym Rejestrem Długów
W trosce o finanse swoje oraz wszystkich mieszkańców, w lutym 2019 roku władze Wyszkowa podpisały umowę z największym biurem informacji gospodarczej w kraju. Oznacza to, że od tej chwili każdy, kto zalega z opłatami wobec miasta i gminy Wyszków, musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami wpisania jego danych do Krajowego Rejestru Długów.
30.10.2018
CHROŃ PESEL I PIENIĄDZE MIESZKAŃCÓW
Tylko w 2017 r. próbowano wyłudzić kredyty na kwotę 442 mln złotych. Każdego dnia dochodzi do wycieków danych. Każdy może zostać ofiarą wyłudzenia. Samorząd na plus wspólnie z ChronPESEL.pl oferuje realne rozwiązania do ochrony pieniędzy mieszkańców polskich gmin.
16.10.2018
Pieniądze lokalnych firm pod ochroną
W biznesie bezcenny jest spokój. Jeśli przedsiębiorca nie martwi się o płynność finansową, może prowadzić firmowe sprawy bez zbędnego stresu i myśleć o rozwoju i inwestycjach. Samorząd na plus wspólnie z Krajowym Rejestrem Długów BIG SA chce oferować swoim klientom realne narzędzia do zapewniania bezpieczeństwa w biznesie. Dlatego właśnie powstała platforma www.sprawdzfirme.pl, która umożliwia weryfikację wypłacalności klienta przed podpisaniem ważnych kontraktów.
05.10.2018
Podgórzyn chroni PESELE
Rośnie zainteresowanie usługą ChronPESEL.pl. Co więcej, zaczynają się nią interesować także władze miast, miasteczek i gmin. Podgórzyn, to już czwarta gmina, która postanowiła chronić dane swoich mieszkańców. A wszystko to w ramach inicjatywy Samorząd na PLUS!
30.11.2017
JAK MĄDRZE I BEZPIECZNIE PROWADZIĆ BIZNES? SAMORZĄD NA PLUS W GRUDZIĄDZU
Za nami kolejne spotkanie zorganizowane w ramach Inicjatywy Samorząd na Plus – „Przedsiębiorca w Gminie Grudziądz: Jak mądrze i bezpiecznie prowadzić biznes?”. Tym razem konferencja dla przedsiębiorców odbyła się 26 października 2017 r. przy współpracy z Gminą Grudziądz w województwie kujawsko – pomorskim.
14.06.2017
ŚLĄSK JUŻ WIE, JAK NAJLEPIEJ ROZWIJAĆ SWÓJ BIZNES

Krajowy Rejestr Długów BIG SA, dzięki wspólnym działaniom Samorządu na Plus i przedstawicieli samorządu szkoli przedsiębiorców w kolejnym mieście. 9 czerwca 2017 r. w pięknie odnowionej, industrialnej Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu spotkaliśmy się z prawie setką lokalnych przedsiębiorców, aby podzielić się wiedzą na temat skutecznego rozwijania firmy na polu finansowym, prawnym i inwestycyjnym.

15.05.2017
Z MISJĄ EDUKACYJNĄ W POLSKĘ! KOLEJNE SPOTKANIE LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW ZA NAMI
10 maja 2017 r.  spotkaliśmy się z lokalnym biznesem w Gminie Wronki, aby opowiedzieć o najlepszych sposobach na zarządzanie firmowymi finansami.
21.04.2017
Spotkanie przedsiębiorców we Wronkach
W ramach edukacyjnej misji Inicjatywy Samorząd na plus już 10 maja 2017 r. we Wronkach spotkamy się z przedstawicielami lokalnego biznesu, aby porozmawiać na temat sytuacji w regionie i wymienić się doświadczeniami na temat zarządzania finansami firm.
07.11.2016
SZKOLIMY LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW!
Robimy wszystko, co w naszej mocy, by polscy przedsiębiorcy potrafili zabezpieczyć swoje finanse i umieli zachować dobrą kondycję finansową swoich firm. Samorząd na Plus podejmuje misję edukacyjną, która zakłada organizacje profesjonalanych szkoleń dla przedsiębiorców działających na terenie polskich gmin. Pierwsze spotkanie już za nami.
27.04.2016
Dziękujemy, że byliście Państwo z nami podczas XIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów!
1 i 2 października Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA gościł na XIII Forum Samorządowego Kapitału i Finansów, które odbyło się w Katowicach. Podczas 2 intensywnych dni mieliśmy okazję wsłuchać się w najważniejsze problemy, z jakimi borykają się gminy, powiaty czy województwa, a także wspólnie zastanowić na kierunkami rozwoju, w których zmierzać powinny
polskie samorządy.
27.04.2016
Polskie gminy z Certyfikatem KRD BIG SA
Krajowy Rejestr Długów BIG SA nagradza polskie gminy za skuteczne motywowanie dłużników alimentacyjnych do spłaty zaległych zobowiązań. Departament Klienta Strategicznego przygotował specjalny certyfikat, który trafi do rąk każdego wójta i prezydenta w Polsce.
27.04.2016
Samorząd na plus Partnerem Europejskiego Kongresu Samorządów
W dniach 5 i 6 kwietnia b.r. gościliśmy na II Europejskim Kongresie Samorządów, który odbył się w Centrum Kongresowym w Krakowie. Organizatorem była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Wydarzenie odbyło się w formie sesji dyskusyjnych podzielonych na bloki tematyczne.
27.04.2016
Być smart i na plus – zadania samorządów
Jestem dumny z tego, że możemy gościć na tegorocznym Smart City Forum. Myślę, że nasza obecność tu jest swoistym ukoronowaniem dialogu, jaki prowadzimy z samorządami w Polsce od wielu lat. 
«
»