Aktualnosci

Aktualności

21.06.2020
III Krajowy Kongres Forów Skarbników
Jak w prosty sposób zmobilizować dłużnika do uregulowania zobowiązań i co daje gminom współpraca z Krajowym Rejestrem Długów - to wszystko, a nawet więcej można było usłyszeć podczas III Krajowego Kongresu Forów Skarbników, na którym poruszano ważne sprawy dla gmin, w tym sposoby na odzyskiwanie należności.
Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią CIVID-19, nie zwalniamy tempa! Pracownicy Departamentu Klienta Strategicznego w Krajowym Rejestrze Długów tradycyjnie byli obecni na III Krajowym Kongresie Forów Skarbników. Tyle tylko, że tym razem spotkanie odbyło się w Internecie.

Na spotkaniu Maciej Kałużniak, trener biznesu i ekspert ds. odzyskiwania należności, pokazał urzędnikom, jak w prosty sposób zmobilizować dłużnika do uregulowania zobowiązań. Pokazał także inne możliwości, jakie daje gminom współpraca z Krajowym Rejestrem Długów.

- Obecna sytuacja może negatywnie wpływać na płynność finansową mieszkańców, jednak może być również wykorzystywana jako kolejna z wymówek do niepłacenia. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się o różnych zachowaniach dłużników, a dzięki temu będą wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać narzędzia KRD, by zwiększyć efekt działań windykacyjnych – mówi Katarzyna Kliś z Departamentu Klienta Strategicznego w Krajowym Rejestrze Długów.

Tegoroczne Forum Skarbników zorganizowane było 19 czerwca w Internecie. Uczestniczyło w nim łącznie 64 skarbników z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Inicjatorem spotkania była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

«
»