Aktualnosci

Aktualności

30.11.2017
JAK MĄDRZE I BEZPIECZNIE PROWADZIĆ BIZNES? SAMORZĄD NA PLUS W GRUDZIĄDZU
Za nami kolejne spotkanie zorganizowane w ramach Inicjatywy Samorząd na Plus – „Przedsiębiorca w Gminie Grudziądz: Jak mądrze i bezpiecznie prowadzić biznes?”. Tym razem konferencja dla przedsiębiorców odbyła się 26 października 2017 r. przy współpracy z Gminą Grudziądz w województwie kujawsko – pomorskim.
Gospodarzem konferencji był Wójt Gminy Grudziądz – Andrzej Rodziewicz, który wraz z Krajowym Rejestrem Długów BIG SA zaprosił przedsiębiorców do wysłuchania prelekcji na temat bezpieczeństwa finansowego. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyło się wystąpienie Macieja Kałużniaka, eksperta KRD BIG SA, który podzielił się wiedzą na temat zarządzania firmowymi finansami. Przedsiębiorcy poznali wiele praktycznych porad z zakresu zapobiegania utracie firmowych pieniędzy i utrzymania płynności finansowej. 
W konferencji brali również udział przedstawiciele z ZUS-U, US, PUP oraz z Zakładu Karnego, którzy w ramach swoich wystąpień opowiedzieli jak mogą wspomóc lokalnego przedsiębiorcę. Każdy z uczestników mógł skorzystać z bezpłatnych porad  ekspertów oraz sprawdzić własną firmę w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.

O sukcesie spotkania świadczą referencje Miasta Grudziądz, w których czytamy:
„Poziom merytoryczny ekspertów z KRD BIG SA oraz przystępna forma prezentacji zapewniły wysoki standard konferencji. Wierzymy, że nabyta przez uczestników wiedza przyczyni się do efektywniejszego zarządzania przedsiębiorstwami. Dzięki zorganizowaniu konferencji zainicjowaliśmy dialog pomiędzy samorządem a przedsiębiorcami. Kontakt ze środowiskiem gospodarczym jest bardzo ważny, gdyż to właśnie lokalni przedsiębiorcy są motorem napędowym rozwoju regionalnego. Konferencja była doskonałą okazją do wzajemnej dyskusji, poznania problemów i sytuacji, z jakimi na co dzień zmagają się przedsiębiorcy”.

Kolejna z serii konferencji pokazała jak ważne są takie spotkania zarówno dla Gminy jak i dla przedsiębiorców.

«
»