Aktualnosci

Aktualności

05.10.2018
Podgórzyn chroni PESELE
Rośnie zainteresowanie usługą ChronPESEL.pl. Co więcej, zaczynają się nią interesować także władze miast, miasteczek i gmin. Podgórzyn, to już czwarta gmina, która postanowiła chronić dane swoich mieszkańców. A wszystko to w ramach inicjatywy Samorząd na PLUS!
Wystarczy 5 minut, aby ktoś wyłudził pieniądze na nasze dane. Oszustwo zatacza coraz szersze kręgi. Niestety jego konsekwencje mogą być bolesne, zwłaszcza gdy nie jesteśmy świadomi zagrożenia. Dlatego usługa ChronPESEL.pl staje się coraz bardziej popularna. Gmina Podgórzyn w województwie dolnośląskim jest jedną z pierwszych, która postanowiła ufundować swoim mieszkańcom unikatową ochronę.

Ochroną danych osobowych w Podgórzynie ma być objętych ponad 6 tys. osób. Specjalnie dla nich zostały przygotowane kody promocyjne. Usługa będzie aktywna bezpłatnie przez 3 miesiące od momentu uruchomienia kodu. Zaś informacja o korzyściach z aktywowania usługi ChronPESEL.pl będzie rozpowszechniana z biuletynem gminnym, na ulotkach informacyjnych oraz na stronie www gminy.

– Cieszy mnie, że coraz więcej gmin w Polsce, oprócz standardowych usług KRD, przekonuje się też do usługi ChronPESEL.pl, którą może udostępnić swoim mieszkańcom. Dzięki temu, władze miast i miasteczek chronią nie tylko finanse publiczne, ale też dane mieszkańców. Przygotowany przez nas pakiet z jednej strony zapewnia osobistą ochronę pieniędzy konsumentów, a z drugiej umożliwia sprawdzenie wypłacalności pracodawców, biur podróży czy firm remontowych. To bardzo przydatne i niedrogie narzędzie prewencyjne dla każdego mieszkańca gminy – mówi Agnieszka Dawiskiba, kierownik ds. Kluczowych Klientów w DKS, manager projektu Samorząd na PLUS.
«
»