Aktualnosci

Aktualności

14.06.2017
ŚLĄSK JUŻ WIE, JAK NAJLEPIEJ ROZWIJAĆ SWÓJ BIZNES

Krajowy Rejestr Długów BIG SA, dzięki wspólnym działaniom Samorządu na Plus i przedstawicieli samorządu szkoli przedsiębiorców w kolejnym mieście. 9 czerwca 2017 r. w pięknie odnowionej, industrialnej Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu spotkaliśmy się z prawie setką lokalnych przedsiębiorców, aby podzielić się wiedzą na temat skutecznego rozwijania firmy na polu finansowym, prawnym i inwestycyjnym.

Wspólnie z Miastem Zabrze i Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziliśmy aktywne prelekcje z zakresu finansowania działalności gospodarczej oraz zarządzania firmowymi finansami, bez martwienia się o terminowe wpłaty kontrahentów.

Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyło się wystąpienie Grzegorza Sieczka z Narodowego Funduszu Gwarancyjnego, który opowiadał o finansowaniu faktur, czyli tzw. faktoringu dla firm. (więcej tutaj). Przedsiębiorcy w tym rozwiązaniu odnajdywali remedium na swoje problemy, związane z czasowym brakiem środków na regulowanie niezbędnych opłat.

Maciej Kałużniak, ekspert KRD BIG SA opowiadał o prostym i rewolucyjnym sposobie zarządzenia firmowymi fakturami przy użyciu narzędzia, jakim jest FairPay.pl – System Terminowych Płatności (więcej tutaj). 

Spotkanie zakończyła pani Katarzyna Kaczmarczyk z Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiając możliwości rozwoju dla MŚP w Zabrzu, poruszając także kwestie przyszłych wyzwań i udogodnień dla lokalnej przedsiębiorczości. 

W przerwach między prelekcjami przedsiębiorcy mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, wymienić doświadczenia z innym przedsiębiorcami i podyskutować z ekspertami z Krajowego Rejestru Długów. 

Spotkanie jest już trzecim tego typu eventem, który gromadzi w swoich szeregach lokalnych przedsiębiorców, poszukujących sposobów na rozwijanie swojej działalności.

Serdecznie zapraszamy do dołączania do grona Gmin, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lokalnego biznesu i wspólnie z Samorządem na plus i Krajowym Rejestrem Długów BIG organizują spotkania przedsiębiorców. Nie ma lepszej okazji do wymiany doświadczeń i konfrontacji oczekiwań.
«
»