Aktualnosci

Aktualności

07.11.2016
SZKOLIMY LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW!
Robimy wszystko, co w naszej mocy, by polscy przedsiębiorcy potrafili zabezpieczyć swoje finanse i umieli zachować dobrą kondycję finansową swoich firm. Samorząd na Plus podejmuje misję edukacyjną, która zakłada organizacje profesjonalanych szkoleń dla przedsiębiorców działających na terenie polskich gmin. Pierwsze spotkanie już za nami.

Z jakimi problemami borykają się przedsiębiorcy z sektora MŚP? Jak zapobiegać utracie firmowych pieniędzy? Jak motywować klientów do płacenia na czas? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas szkolenia dla lokalnych przedsiębiorców w gminie Środa Śląska, które odbyło się 27 X 2016 r.

Szkolenie zatytułowane "Bezpieczna firma. Bezpieczny biznes. Co zrobić, aby nie stracić ciężko zarobionych pieniędzy" zostało zorganizowane przez przedstawicieli gminy Środa Śląska i ekspertów z Krajowego Rejestru Długów BIG SA. Wydarzenie zostało objęte patronatem Inicjatywy Samorząd na plus, która we współpracy z gminami z całej Polski podejmuje misję edukacji mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Na szkolenie przybyło wielu przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Połączył ich wspólny cel – znalezienie sposobu na utrzymanie płynności finansowej w firmie.
Podczas kilkugodzinnego spotkania uczestnicy poznali wiele dobrych praktyk postępowania z nierzetelnymi kontrahentami, nauczyli się jak usprawnić procedury windykacyjne w swoich firmach i dowiedzieli się co zrobić, aby klienci płacili na czas.

Po szkoleniu każdy z uczestników mógł skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, wymienić doświadczenia z innym przedsiębiorcami i podyskutować z ekspertami z Krajowego Rejestru Długów. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy na zakończenie wyrazili ogromne zadowolenie zarówno, jeśli chodzi o przydatność przedstawionego materiału, jak też metody pracy (m.in. głosowanie w czasie rzeczywistym) aktywizujące słuchaczy.


Szkolenie w Środzie Śląskiej rozpoczyna cykl podobnych wydarzeń dla przedsiębiorców z całej Polski.

Zapraszamy do obejrzenia videorelacji ze szkolenia - tutaj.

Wydarzenie pozytywnie oceniają współorganizatorzy - przedstawiciele Gminy Środa Śląska – więcej na ten temat, można przeczytać tutaj.

«
»