Aktualnosci

Aktualności

26.06.2019
Władze gminy Zduny chronią PESEL-e mieszkańców
Każdego dnia w Polsce dochodzi do wyłudzeń na skradzione dane. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odnotowano 5,6 tys. takich prób wyłudzenia pieniędzy. Średnia kwota zaciągniętego kredytu na skradzione dane to 32 tys. zł. Oszuści zaciągają pożyczki i kredyty, posługując się cudzymi numerami PESEL i podrobionymi dowodami osobistymi. Niestety, w takiej sytuacji obowiązek spłaty niechcianych długów spada na właściciela danych, a złodzieje często pozostają bezkarni.
Kradzieży danych można zapobiegać, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych, polegających na monitorowaniu w czasie rzeczywistym prób wyłudzeń. A jeśli do nich dojdzie – można niwelować ich skutki. Taką opcję zapewnia usługa ChronPESEL.pl, która obejmuje m.in. alert 24 godziny na dobę o bezprawnym wykorzystaniu danych osobowych, instrukcję postępowania na wypadek wyłudzenia, informację, gdzie próbowano posłużyć się danymi, oraz asystę prawną.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo finansowe mieszkańców, władze gminy Zduny zawarły współpracę z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA, dzięki czemu zdunowianie będą mogli monitorować i chronić swoje dane za darmo.

Bezpłatna usługa ChronPESEL.pl będzie aktywna przez 3 miesiące. Po tym czasie zainteresowane osoby mogą kontynuować ochronę PESEL-u w opcji płatnej.
«
»