Aktualnosci

Aktualności

28.02.2019
Wyszków podpisał umowę z Krajowym Rejestrem Długów
W trosce o finanse swoje oraz wszystkich mieszkańców, w lutym 2019 roku władze Wyszkowa podpisały umowę z największym biurem informacji gospodarczej w kraju. Oznacza to, że od tej chwili każdy, kto zalega z opłatami wobec miasta i gminy Wyszków, musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami wpisania jego danych do Krajowego Rejestru Długów.
Gmina będzie mogła dopisywać do rejestru tych dłużników, którzy m.in. nie regulują opłat z tytułu dzierżaw, użytkowania wieczystego gruntu, umieszczenia reklam, korzystania z mediów i przyłączy czy unikają płacenia mandatów wystawionych przez straż miejską.

Do tej pory władze Wyszkowa samodzielnie zmagały się z problemem zadłużenia. Teraz mają w tym względzie sprawdzonego partnera. Na umowie z KRD zyskają przede wszystkim ci mieszkańcy, którzy uczciwie i terminowo regulują swoje zobowiązania wobec miasta i gminy. Pozostali muszą liczyć się z możliwością wpisania na listę dłużników, co zawsze wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Dłużnik notowany w KRD ma utrudniony dostęp do kredytów, pożyczek, abonamentów i zakupów na raty. Może spotkać się z odmową lub podpisać umowę na znacznie gorszych warunkach. A wszystko dlatego, że wiarygodność płatniczą klientów sprawdza w KRD już ponad 700 tysięcy podmiotów w całym kraju.

W ramach współpracy z Krajowym Rejestrem Długów, władze Wyszkowa zadbały też o finanse jego mieszkańców. Dzięki temu wyszkowianie będą mogli monitorować i chronić swoje dane za darmo. Bezpłatna usługa ChronPESEL.pl będzie aktywna przez 3 miesiące. Po tym czasie zainteresowane osoby mogą kontynuować ochronę PESEL-u w opcji płatnej.
«
»