Aktualnosci

Aktualności

15.05.2017
Z MISJĄ EDUKACYJNĄ W POLSKĘ! KOLEJNE SPOTKANIE LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW ZA NAMI
10 maja 2017 r.  spotkaliśmy się z lokalnym biznesem w Gminie Wronki, aby opowiedzieć o najlepszych sposobach na zarządzanie firmowymi finansami.
Na spotkanie przybyło wielu przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu źródeł finansowania swoich przedsięwzięć oraz szans i ograniczeń w rozwoju sektora MŚP. Każdy z uczestników mógł wysłuchać eksperckich prelekcji na wyżej wymienione tematy, a także porozmawiać w kuluarach o swoich problemach prawnych, czy finansowych.

Wspólnie z Burmistrzem Gminy Wronki – Panem Mirosławem Wieczorem wsłuchiwaliśmy się w potrzeby lokalnego biznesu i szukaliśmy rozwiązań. Ekspert Krajowego Rejestru Długów – Maciej Kałużniak – opowiadał o sposobach na skuteczne i w pełni zautomatyzowane zarządzanie firmowymi finansami –  przy użyciu narzędzia jakim jest System Terminowych Płatności. (więcej na ten temat: tutaj). Przedsiębiorcy dowiedzieli się także więcej o sytuacji finansowej gminy, o przyszłych wyzwaniach inwestycyjnych oraz lokalnej polityce podatkowej. Spotkanie zakończył Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego we Wronkach ppłk Artur Koczerba, który opowiedział o możliwościach zatrudniania skazanych.

Zwieńczeniem spotkania było uroczyste wręczenie Certyfikatów.

Spotkanie objęte patronatem Inicjatywy Samorząd na plus było niezastąpioną okazją do wymiany zdań i konfrontacji doświadczeń przedsiębiorców, samorządu i instytucji.

Kolejne spotkania przed nami. Może tym razem spotkanie odbędzie się w Państwa gminie?
«
»